Dle registrace budete rozděleni do dvou tracků (Basic a Advanced), více informací o obsahu tracků najdete zde.
Marek Macák je evangelikální klinický psycholog a specialista
v oblasti psychologické diagnostiky. V současnosti se věnuje zejména výuce a supervizi psychologů ve zdravotnictví i formaci studentů na Evangelikálním teologickém semináři. Pravidelně jej lze slyšet v pořadu Uši k duši na Rádiu7.
Zabývá se také otázkou vztahu víry a LGBT+, a je autorem knihy na toto téma. Ve volném čase se věnuje čtení sci-fi, velice amatérsky se plete do umění a když to jde, mizí do oblíbené Francie. Žije komunitním způsobem života a je šťastně svobodný.
Jirka pracoval v několika zaměstnáních – na helplince, jako manažer v marketingu, sociální pracovník v nízkopraháči a i jako sanitář v nemocnici. A zjistil, že má rád lidi, že ho baví je doprovázet a pomáhat jim se změnit.
Nyní pracuje jako pastorační pracovník, kouč, mentor a supervizor jak v církvi, tak mimo ní.
Dalimil je kazatel evangelia v Církvi bratrské, psycholog, terapeut ve výcviku, učitel na Evangelikálním teologickém semináři a vedoucí katedry pastorace a psychologie. Miluje četbu románů, běh, turistiku a hudbu. Fascinuje ho schopnost starých biblických příběhů proměňovat přítomnost.
Rád naslouchá lidem a všímá si toho jak se Boží milost projevuje v našich životech.
Pavel vystudoval psychologii a teologii. Má mnohaletou zkušenost s terapií, mentoringem, koučingem a učednictvím. Jeho zájmem jsou vztahy, hlavně blízké vztahy v manželství a v rodině, místem křesťana ve společnosti a významem a potřebami zdravé křesťanské komunity. Věnuje se péči o křesťanské pracovníky. Má manželku Julku a dvě dospělé dcery.
Lidem pomáháme z různých motivů. Naše motivy se nakonec významně projeví v tom, zda dokážeme skutečně pomáhat. Bůh naše motivy odhaluje a přečišťuje. Na co si potřebujeme dát pozor a v čem růst?
Dnešní psychologie přináší mnoho dobrých technik a teorií. Jako křesťané ale zároveň vycházíme z dědictví mnoha set leté péče o lidi. Pokud odoláme pokušení sáhnout ke zjednodušeným řešením, skutečný živý vztah s Bohem bude oporou v těžkých krizích a zdravý duchovní život a zdravé společenství jsou nejlepší prevencí mentálních a životních problémů. Co je to nejcennější, z čeho můžeme vycházet?
Chenza je zástupce pastora v církvi CityHouse Brno. Miluje sporty a odpočívá při vaření, ideálně asijských jídel. Spolu se svou manželkou Lizzy mají dvě malé dcerky. Rád tráví čas s lidmi, ať už jde o návštěvy, pastoraci, nebo hluboká přátelství.
Hned na začátek se podíváme na naše nastavení pro celou konferenci. Chceme se nechat inspirovat a nechceme, aby naše zaběhlé představy byly překážkou v přijímání nového myšlení. Chceme si nechat zdravě rozbít naše zvyky a docházet do nastavení, kdy vím že nic moc nevím.
Mít informaci, která se nám líbí a souhlasíme s ní, je nádherný začátek, ale pokud to zůstane jen na této úrovni, je to k ničemu. Jak nové myšlení a nástroje zapracovat do naší pastorace a nenechat je jen v poznámkách a pouze na úrovni povzbuzení?
David Novák je v současné době předseda CB, vede sbor na Praze 13, vyučuje na ETS. Napsal devět knih a řadu článků na různá témata do různých periodik. Řadu let pracoval s mládeží. Aktivně i pasivně se věnuje sportu. S manželkou Danielou mají dva dospělé syny.
Být pastýřem pro druhé. Jedním ze zákonů „duchovní gravitace“ je, že se přirozeně zakřivujeme do sebe. Svět, druzí, církev a nakonec i Pán Bůh zde jsou proto, aby mě udělali šťastným a abychom od nich brali. Jenže člověk nebyl stvořen k tomu, aby především konzumoval, ale aby dával. Na jednu stranu to víme, ale gravitace je gravitace… Co s tím? A kde brát zdroje k tomu, abych dával?
Richard a Helen Kobakianovi jsou Globální seniorští pastoři LifeHouse Church. V roce 2002 založili Richard a Helen LifeHouse Church ve svém obývacím pokoji s 17 lidmi. V dnešní době je LifeHouse sborem s kampusy v Melbourne, Adelaide, Polsku, Německu a Kambodži.
Jsou známí svou schopností sdílet vedení i evangelium s velkou vášní a praktičností, a jsou poctěni tím, že mohou každý týden sledovat mnohá spasení na bohoslužbách LifeHouse. Společně sloužili v každé oblasti služby v církvi, přičemž si vytvořili hlubokou lásku k záchraně ztracených.
Mají tři dospělé děti: Sarah, Stephanie a Mark. Nyní si Richard a Helen velmi užívají roli prarodičů.